ERDOĞDU YOLU’NUN YAPIMI DEVAM EDİYOR!

trabzonYol güzergahı üzerinde bulunan mahalle muhtarları yolun hızlı bir şekilde yapılmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, çift gidiş geliş olarak yapımı devam eden Erdoğdu yolunun yapılmasında büyük emeği geçen Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ettiler. Atapark ile İsmetpaşa İlköğretim Okulu arasının geçici de olsa hizmete açılmasından dolayı trafikte büyük bir rahatlama meydana geldiğini kaydeden mahalle muhtarları büyük oranda tamamlanan Erdoğdu yolunda geriye kalan kamulaştırmaların bir an önce yapılarak, yolun bitirilmesini istediler.

 

Yol güzergahı üzerinde bulunan 3 Nolu Erdoğdu Mahalle Muhtarı Ergün Memiş Trabzon nüfusunun yaklaşık 3’te birinin Erdoğdu’da yaşadığını hatırlattı. Memiş, Erdoğdu’nun nüfusunun her geçen gün arttığına dikkat çekerek “Ahi Evren Hastanesi de Erdoğdu yolu güzergahında bulunuyor. Günde en az 50 ambulans bu yoldan geçiyor. Erdoğdu yolunun yapılması mahallemiz için çok büyük bir hizmettir. Erdoğdu yolunu projesinin hayata geçirilmesi için büyük gayret sarf eden Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

2 Nolu Erdoğdu Mahallesi Muhtarı Mustafa Kaya ise “Erdoğdu yolu ve Kanuni Bulvarı’nın tamamlanması ile birlikte vatandaşımız büyük oranda rahatlayacaktır. Erdoğdu Mahallesi daha cazip hale gelecektir. Bu projelerin gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan Başkan Gümrükçüoğlu’na ve Karayollarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

1 Nolu Erdoğdu Mahallesi Muhtarı Sayim Kantarcı ise Erdoğdu yolunun Trabzon’un en işlek yolarından biri olduğunu kaydederek yolun genişlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kantarcı, yolun genişletmesini de hemen hemen başardıklarını kaydederek, “Yolumuz çift şerit halinde çok güzel oluyor. Çalışmalar biraz daha hızlandırılırsa daha iyi olacak. Yol güzergahındaki aydınlatmasının da bir an önce yapılmasını bekliyoruz. Erdoğdu yolunda Atapark ile İsmetpaşa İlköğretim Okulu arasının geçici olarak trafiğe açılması bile büyük bir rahatlama sağladı. Bu yolun Trabzon’a kazandırılmasında Başbakanımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yol mahallemizin değerini bire bir daha artırıyor” diye konuştu.

 

Soğuksu Mahallesi Muhtarı Bekir Aktürk de Erdoğdu yolunun Trabzon’un can damarı olduğunu kaydederek, “Erdoğdu yolu 25 merkez köye ulaşımın sağlandığı önemli grup yolarından biridir. Zaten Büyükşehirle birlikte bu köylerde mahalle oluyor. Erdoğdu yolu bittiği zaman her zaman bir söylemim vardır, ’Soğuksu Trabzon’un Çankaya’sıdır’diye. Erdoğdu yolu da Kuzeyden güneye açılan Trabzon’un can damarıdır. Yolun tamamlanması ile birlikte bu can damarı rahatlamış olacak. Trafik ve ulaşım rahatlayacaktır. Başkan Gümrükçüoğlu ile birlikte Trabzon’da yol ve dönüşüm projeleri hızlandırıldı. Hükümetin de katıları oldu ve olmaya da devam ediyor” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: