Öğrencilere İnternet Kafe Sınırlaması

trabzon haber

trabzon haber

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün talimatıyla, yeni eğitim-öğretim yılında okul saatleri içerisinde öğrenci kıyafetleri ile 15 yaş altında bulunan öğrencilerin internet kafe ve elektronik oyun yerlerine girmeleri yasaklandı.

Ayrıca Kamu ve Özel eğitim kurumlarının, tehlikelinin makul görülebileceği yakın çevresinde, bahçesinde ve müştemilatında, eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgisi bulunmayan, kurumun sükun ve huzuruna, güven ve esenliğine eğitim-öğretim hizmetlerinin sağlıklı bir biçimde yürütülmesine engel olabilecek nitelikteki şahısların bulunmasına da yasaklanma getirildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Öz, “Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın internet kafe ile elektronik oyun oynanan yerlerden olumsuz yönde etkilenmelerini engellemek, fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklarını koruyarak daha güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamaktır” dedi.

 

Vali Öz, bu yasağa uymayan işletmeci ve yetkililer hakkında gerekli yasal işlem yapılarak para cezası uygulanacağını belirtti.

Trabzon yerel haberleri ile karşınızda olmaya devam ediyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: