Yeni Proje ‘ANILARLA YAŞIYORUZ’

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Anılarla Yaşlanıyoruz, Anı Yaşıyoruz” isimli projenin tanıtımı Memnune Evsen huzurevinde yapıldı.

Kahvaltı eşliğinde yapılan proje tanıtımına Vali Mükerrem Ünlüer, Vali Yardımcısı Abdulhamit Karaca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala ve huzurevi sakinleri katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala proje hakkında şunları söyledi. “Anılarla Yaşlanıyoruz, Anı yaşıyoruz isimli projemizin tanıtım ve sürecini paylaşmak üzere burada bulunmaktayız. Bakanlığımızın sosyal yardım sosyal hizmet politikalarını ilimizde yürüten müdürlüğümüz korunmaya, yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan çocuk, genç, yaşlı ve engellilere yönelik verdiği hizmetleri en etkin ve verimli şekilde yürütmektedir.

Bu kapsamda ilimizde de hem engelliler destek programı, hem de sosyal destek programı kapsamında yapılan projelere büyük bir özveriyle yaşlılarımıza katkıda bulunmaktayız. Şuan yürütmekte olduğumuz iki projemiz var bir tanesi bitmek üzere diğer projemiz ise engellilere destek kapsamın da hedef engellileri kapsayan bu projemiz çok önemsiyoruz. Bu projemizle birlikte Bayburt engelli veri tabanını oluşturmuş oluyoruz ve engellilere verilecek hizmetlerin nitelik ve nicelik olarak ayarlanması buna göre Bayburt’taki nüfusun engelli nüfusu oranını çıkarmış olacağız.

Diğer taraftan sosyal proje kapsamında burada tanıtımı yapmakta olduğumuz bu projemizin temel amacı “Anılarla Yaşlanıyoruz, Anı Yaşıyoruz.” Bizler biliyoruz ki yaşlıların en iyi tedavi yöntemi anılarla tedavi yöntemidir. Bunun içinde yaşlılarımızın anılarını gençlerle paylaşması için biz kuşaklar arası buluşmayı bu proje kapsamında inşallah sağlamış olacağız. Buradaki yaşlılarımızın güzel ve kaliteli zaman geçirebilmesi için sosyal ve kültürel faaliyetler düzenleyeceğiz.

Bu proje kapsamında üniversiteli öğrencilerimizi ve gençlerimizi yaşlılarla buluşturacağız. Yaşlılarımızın anılarını paylaşmalarını sağlayacağız, bu anıları kayıt altına alıp, arşivlenmesini sağlayacağız. Resim kursları düzenleyeceğiz. Bu projemizde temel amacımız yaşlılarımızın buradaki zamanlarını kaliteli ve güzel geçirmektir. Böyle güzel bir günde buraya gelerek bizleri onurlandıran Valimiz Sayın Mükerrem Ünlüer’e teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” Diye konuştu.

Projenin tanıtımının ardından kahvaltı eşliğinde huzurevi sakinleri ile sohbet eden Vali Mükerrem Ünlüer, daha sonra Huzurevi sakinleri arasında bulunan Rahmi Başaran isimli vatandaş tarafından okunan Kuran’ı Kerim-i dinledi.

Vali Mükerrem Ünlüer burada yaptığı konuşmada, “Bizler sizlerin anılarından istifade etmek istiyoruz. Gördüğüm kadarıyla buradaki şartlar oldukça iyi varsa eksikleriniz onları da gidermek için gerekenleri yaparak, buradaki yaşam standartlarını daha da iyileştireceğiz. Bizler sizin için buradayız, sizin tüm ihtiyaçlarınızı gidermek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Sizlerin de bizlerden dualarınızı esirgememenizi diliyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: